KOSGEB Belgelendirme Desteği

Rekabet yoğun piyasa şartlarında küçük ve orta ölçekli işletmelerin karşılaştıkları en önemli konuların başında ürün ve hizmet kalitelerini belgelendirme konusu gelmektedir. Pazara sunulan ürün ve hizmetlerin birbirinden farklı kalitede olmalarını gösteren belgeler KOBİ’lerin işlerindeki verimlilik ve karlılığı doğrudan belirlemektedir.

       KOSGEB’den KOBİ’lere Belgelendirme, işletmelerin TÜRKAK ( Türkiye Akreditasyon Kurumu ) ‘dan veya TSE’den veya İş sağlığı İş güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme giderlerine yönelik verilen bir destektir. Sistem belgesi yenilemeye destek verilmemektedir. Desteğin üst limiti her bir belgelendirme için 2.500 TL olup toplamda 30.000 TL’dir.

KOSGEB Belgelendirme Desteği Önşartları

      KOSGEB destekleri için belgeyi almadan önce KOSGEB’e kayıt olmanız ve sonrasında belgesi almak istediğinizi, bu destekten faydalanmak için gereken belgeleri KOSGEB’e sunmanız gerekli. KOSGEB’e Üye Olmak gereklidir, İşletme Geliştirme Destek Programı Başvuru formu ve Tahhütname’sini vermiş olmak. KOSGEB Belgelendirme Desteği Genel Hususlar

       İşletmelerin, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş kurum/ kuruluşlardan, akredite oldukları konularda alacakları ürün, sistem, personel, laboratuar akreditasyon belgelerine ilişkin giderlerine destek verilir. Bu destek sadece belge için ödenen ücreti kapsar.

Daha önce herhangi bir konuda belge almış olan işletmelere aynı belge konusunda destek sağlanmaz. Ayrıca belge yenilemeye de destek verilmez.

Her bir belge için destek üst limiti 2.500 (iki bin beş yüz) TL’yi aşamaz.

Alınan belgeler için ödenecek tutar üst limiti 10.000 TL dir. 

KOSGEB Belgelendirme Desteğiyle Hangi Belgeler Alınabilir

ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

ISO 14001:2015 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

OHSAS 18001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BELGESİ

ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

ISO 13485 TIBBI CİHAZ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

KOSGEB Belgelendirme Desteği, Hangi Akreditasyonları Kapsar

      Sadece Türk Akreditasyon Kurumu onaylı alınacak belgeleri kapsamaktadır. Uluslararası akreditasyona sahip belgelerin için destek verilmemektedir. Belgenin alındığı/alınacağı kurum/ kuruluşun belge konusu ile ilgili olarak TÜRKAK tarafından verilmiş akreditasyon belgesi olması zorunluluğu vardır.

Aşağıda Belirtilen Şekilde KOSGEB’e Başvurarak Ödemenizi Alabilirsiniz

      Belgelendirme Desteği  Ödeme Talep Formu, İşletme adına düzenlenmiş fatura / fatura yerine geçen belge, İşletme tarafından fatura tutarının tamamının ödendiğini gösterir banka dekontu,

Destek kapsamında alınan belge, İşletmenin SGK Borcu Yoktur Yazısı Mahsup Dilekçesi (SGK ve/veya Vergi Borcu bulunması halinde)

      KOSGEB Belgelendirme Desteği İçin  info@kocaelihibe.com mail atarak ücretsiz danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz

    Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir