TÜBİTAK ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle Ufuk 2020 Programı kapsamında “KOBİ Aracı (SME Instrument)” ve “İnovasyona Hızlı Erişim (Fast Track to Innovation – FTI)” destek programları hakkında Teknopark İstanbul’da (1 Ağustos 2018, Çarşamba) ve TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB’de (2 Ağustos 2018, Perşembe) iki Bilgi Günü ve TÜBİTAK Yetkilileri ve Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network – EEN) Uzmanları ile İkili Görüşmeler düzenlenecektir. Bilgi Günü ve İkili Görüşmelere katılmak isteyenlerin aşağıda linki yer alan online katılım bildirim formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ufuk2020 (Horizon2020) Programı

Avrupa 2020 stratejisinin 7 sancak gemisi inisiyatifinden biri olan İnovasyon Birliği kapsamında Avrupa genelinde araştırma ve yenilik temelinde kalkınmanın sağlanması için geliştirilmiş bir destek programıdır. Programın üç temel önceliği, Bilimde Mükemmeliyet, Endüstriyel Liderlik ve Toplumsal Sorunlardır. Program, AB’nin 2014-2020 mali döneminde gerçekleştirilecek olup toplam € 71 milyar’lık bir bütçeye sahiptir. Program, Avrupa Birliği’nin 7. Çerçeve Programının devamı niteliğinde olmakla beraber uygulama süreçlerinin kolaylaştırılması ve kapsamı bakımında bazı yenilikler de getirmektedir. Ufuk2020 programının Türkiye koordinatörü olan kuruluş, TÜBİTAK’tır.

Ufuk 2020 Programı kapsamında KOBİ’lere yönelik desteklerle ilgili Bilgi Günleri ve İkili Görüşmeler, TOSB’daki etkinliğin tarihi: 02.08.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
%d blogcu bunu beğendi: