Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (European Bank for Reconstruction and Development – EBRD), İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) tarafından yürütülen “Türkiye Materials Marketplace (TMM)” adlı online atık değişim platformuna üye olarak platformda kayıtlı danışman veri tabanından seçeceği danışmanlardan atığın değerlendirmesi, atık azaltımı ve endüstriyel simbiyoz konularında hizmet alacak olan firmaları desteklemektedir. Destek Hediye Çeki Programı (Voucher Scheme), bugün (01/06/2018, Cuma) başlatılmış olup başvuru yapacak ilk 10 firma için geçerlidir; bu sebeple destekten yararlanmak isteyen firmaların en kısa sürede başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir. Platforma üyelik ve destek başvurusu süreçleri ile ilgili bilgi ve destek almak için aşağıda iletişim bilgileri olan EBRD ve NOW Turkey temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.
Türkiye Materials Marketplace (TMM) hakkında: TMM, malzemelerin endüstriler arası yeniden kullanımını desteklemek amacıyla tasarlanmış, bulut tabanlı bir platformdur. Döngüsel ekonomi yaklaşımıyla geliştirilen TMM Platformu, üyelere malzeme alışverişi imkanı sunarak maliyetlerini azaltmayı, farklı endüstrilerde yan ürün olarak kullanılabilecek malzemelerin sistem üzerinden el değiştirmesiyle ekonomik ve çevresel fayda yaratmayı amaçlamaktadır. TMM’ye üyelik, 2019 yılı Ağustos ayına kadar ücretsiz olacaktır. Üye olan işletmelere eğitim hizmetleri verilmekte olup dileyen firmalar TMM bünyesinde yer alan danışman veri tabanındaki danışmanlardan hizmet alabilmektedirler.
TMM platformu üyesi firmalar:
Başvurular için son tarih: Temmuz 2018 (Destekten yararlanmak isteyenlerin en kısa zamanda başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir.)
Türkiye Materials Marketplace internet sitesi üyelik formu: http://turkey.materialsmarketplace.org/join/?locale=tr
Kimler başvurabilir?
Atığını değerlendirmek ve atıklarını azaltmak isteyen ve endüstriyel simbiyoz olanaklarını araştıran her ölçekten İşletmeler
Destek
• Destek tutarı üst limiti: € 25.000 (En düşük ölçekli hizmet satın alım tutarı € 5.000 olabilir.)
• Destek oranı:
o İlk 3 firma için %100
o Sonraki 7 firma için: %90

Türkiye Materials Marketplace (TMM) Hibe destegi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
%d blogcu bunu beğendi: