KOSGEB, KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİ-GEL) kapsamında imalat sektöründeki KOBİ’lere yönelik olarak “İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi” adlı bir proje teklif çağrısı ilan etmiştir. Proje teklif çağrısı, aşağıda listesi bulunan İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinde ve Yazılım Sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin desteklenmesini amaçlamaktadır. KOSGEB, proje tutarının %30’una kadar teminat karşılığı erken ödeme (avans) imkanı sunmaktadır.

Proje teklif çağrısının Stratejik Öncelikleri: Başvuru Sahipleri, aşağıdaki önceliklerin bir veya birkaçını birlikte içerecek şekilde proje teklifi sunabilirler. Yazılım İşletmeleri için 6 Numaralı Strateji zorunlu, diğerleri ise seçenektir.

  • Strateji 1: Üretimde maliyet düşürme ve/veya verimliliği arttırma amaçlı makine – teçhizat edinimi ve devreye alma
  • Strateji 2: Ürün kalitesini ve /veya katma değerini arttırma
  • Strateji 3: Ölçüm – analiz altyapısını iyileştirme
  • Strateji 4: Pazarlama etkinliğini geliştirme
  • Strateji 5: İhracat kapasitesini arttırma
  • Strateji 6 (Yazılım işletmeleri için zorunlu): Veri madenciliği, bulut bilişim, nesnelerin interneti, yapay zeka, ERP/ MRP, CAD / CAM, akıllı uygulamalar, bilgi güvenliği, robot ve otomasyon yazılımları, bilgisayar oyunları (mobil oyun dahil) alanlarından herhangi birinde veya birkaçında; tasarım ve ürün geliştirme yetkinliklerinin arttırılması veya ürün test / belgelendirme ya da yeni yazılım / oyun geliştirme
KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı 2018 Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
%d blogcu bunu beğendi: