Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllü Ekipler Projesi

       Avrupa Dayanışma Programı Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllü Ekipler Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllü Ekipler çağrısı, dayanışma amacıyla en az iki farklı ülkeden gençlerin bir araya gelerek gerçekleştirdikleri gönüllü faaliyetleri destekleyen büyük ölçekli, etkisi yüksek projelerdir. Bu projeler, AB düzeyinde karşılaşılan ortak zorlukları ele alan kısa vadeli müdahaleler olarak gerçekleşmektedir.

Desteklenecek Proje Kriterleri

    Bu çağrının amaçları doğrultusunda, başvuru sahipleri; Kronik veya kritik hastalıklardan etkilenen hassas kişileri de içeren sağlık ve sağlıklı yaşam yönelik çalışmalar,  Madde bağımlılığı olan kişiler, yaşlılar ve çocuklar, göçmenler, evsizler gibi hassas grupların COVID-19 etkisinden ve diğer hastalıklardan korunması, kapsayıcı toplumlar oluşturmaya katkıda bulunulması.

Uygun Faaliyetler

       Gönüllülük Ekiplerinin faaliyetleri: bilgilendirme kampanyaları, hassas gruplara toplumsal hizmetlerin ulaştırılması, (yaşlılar için alışveriş yapılması, kanserli çocuklar için eğlenceli etkinlikler, sosyalleşme ve iletişimi arttırmak için çevrimiçi araçların kullanımını içeren nesiller arası atölye çalışmalarının yapılması, aşı kampanyaların desteklenmesi vb.);

      Tamamlayıcı faaliyetler olarak ta gönüllülüğün önemi konusunda farkındalığın artırılması, beceri ve yeterliliklerin güçlendirilmesi, dayanışma alanında çalışanların kapasitesinin arttırılması, çalıştay, konferans, seminer, kurs vb. içeren kursların organizasyonu, işbaşında eğitim, iyi uygulamaların paylaşılması;

Hazırlık ziyaretleri olarak ta yasal düzenlemelere destek ve kolaylaştırılma faaliyetleri, organizasyonlar ile faaliyetlere katılan kişiler arasında güvenin ve sağlam işbirliklerinin kurulması.

Katılım Koşulları        

    Geçerli bir gönüllülük Kalite Etiketine veya Erasmus+ gönüllülük akreditasyonuna sahip, bir program ülkesinde veya AB’ye komşu bir ortak ülkede yasal olarak kurulmuş herhangi bir kuruluş olmak. Katılımcı kuruluşlar, proje boyunca geçerli olacak bir gönüllülük Kalite Etiketi veya Erasmus+ gönüllülük akreditasyonuna sahip olmalıdır.

      Bir program ülkesinde yasal olarak kurulmuş herhangi bir uygun katılımcı kuruluş ve herhangi bir uluslararası kuruluş olmak. Başvuru sahibi kuruluş proje boyunca geçerli olacak bir gönüllülük Kalite Etiketi veya Erasmus+ gönüllülük akreditasyonuna sahip olmalıdır.

       Bir program ülkesinde veya AB’ye komşu bir ortak ülkede yasal olarak ikamet eden ve Avrupa Dayanışma Programı Portalı’na kayıt yaptıran 18-30 yaş arası gençler. En az iki farklı program ülkesinden en az üç uygun kuruluş.

Son Başvuru Tarihi: 5 Ekim 2021       17.00 Brüksel saati

Bütçe: 8.000.000 Avro

Proje Başına Hibe 400.000 Avro Hibe Destek

Hibe Başlığı (İngilizce) European Solidarity Corps Volunteering Teams in High Priority Areas

ORTAK ARAMA

    Proje ortaklıkları için Finansman ve İhale Portalında yer alan Ortak Arama (Partner Search) sekmesinde yer alan ilanlara bakabilirsiniz, ilan girişi yapabilirsiniz.

    Daha detaylı bilgi için lütfen info@kocaelihibe.com mail atınız.

 Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir