UN Women Sivil Toplum Kuruluşları Hibe Desteği

UN Women tarafından, Avrupa Birliği tarafından desteklenen, “STK’ların Bölgesel Platformlarının Kuruluşu ve Güçlendirilmesine Destek” Programı teklif çağrısı yayınlandı.

        Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlendirilmesi Kurumu, kadın sivil toplum kuruluşlarını (STK’lar), kadın STK’larını ve kadın haklarını ve cinsiyet eşitliğini destekleyen platformları, bölgesel sivil toplum platformlarının kurulmasını ve güçlendirilmesini desteklemek için öneriler sunmaya davet ediyor. Sivil toplum kuruluşları(azınlık ve dezavantajlı gruplardan kadınları temsil eden kuruluşlara özel olarak odaklanarak) ¨Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin sona erdirilmesi: Normların uygulanması, fikirlerin değiştirilmesi Programı kapsamında CEDAW ve İstanbul Sözleşmesi ile uyumlu yasa ve politikaların geliştirilmesi ve uygulanması için savunuculuk yapmak. ¨ Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Kimler Başvurabilir?

       UN Women, Birleşöiş Milletler Kadınların Güçlenmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi, kadın hakları ve cinsiyet eşitliğini destekleyen Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK), Kadın STK ağları ve platformlarını (özellikle azınlıklar ve dezavantajlı gruplarda kadınları temsil eden kuruluşlar) “STK’ların Bölgesel Platformlarının Kuruluşu ve Güçlendirilmesine Destek” programına teklif vermeye çağırıyor.

        Program altı batı balkan ülkesi (Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan) ve Türkiye’de uygulanacaktır.

Başvuru Tarihi

       Programa son başvuru tarihi; 25 Haziran 2017, 23:00 (Ankara yerel saati).

Destek Tutarı

      Program kapsamında projelere 40.000 – 60.000 Avro destek sağlanabilecektir.

         Bu teklif çağrısına başvurmak isteyen kuruluşların tüm başvuru formlarını tek bir e-posta ile eca.evawproject@unwomen.org adresine EVAW – CfP Regional Platforms mail başlığı ile göndermeleri gerekmektedir.

             Başvuru dili İngilizce’dir.

            Projelerin Ağustos 2017 – Ağustos 2018 arası uygulanması planlanmaktadır.

           Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir