Ulusal Ajans Doğal Afetlere Yönel ik Yapılabilecek Erasmus+ ve ESC Projeleri

Türkiye Ulusal Ajansı; Avrupa Birliği’nin (AB) eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan Erasmus+ Programı ve Avrupa çapında toplumsal ihtiyaçları karşılamaya yönelik olan Avrupa Dayanışma Programı’nın (ESC) ülkemizde yürütülmesinden sorumlu kamu kuruluşudur. 

Erasmus+ Programı 2021 – 2027 yılları arasında çevre, dijitalleşme, kapsayıcılık ve aktif katılım öncelikleriyle yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ve kurumlar arasındaki iş birliklerini desteklediği, Avrupa Dayanışma Programı (ESC) ise topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetlerini içeren hibe programıdır.

Ülkemizin 06 Şubat 2023 tarihinde yaşadığı deprem felaketi sonrası, Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programlarının öncelikleri göz önüne alındığında hem Türkiye Ulusal Ajansı hem de Avrupa Komisyonu Yürütme Ajansı’na sunulmak üzere doğal afetleri konu alacak projelerin hazırlanabilecek.

Başvuru Tarihi: 2. Tur başvuru sahipleri için başvurularını 4 Ekim saat 12:00:00’a (Brüksel saati ile öğlen) kadar sunmaları gerekmekte.

TÜBİTAK,  Erasmus+ Program Rehberi;

https://erasmus-plus.ec.europa.eu/sites/default/files/2022-12/Erasmus%2BProgramme-Guide2023-v2_en.pdf

Avrupa Dayanışma Programı Rehberi;

https://youth.europa.eu/sites/default/files/european_solidarity_corps_guide_2022_en_v2.pd

Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

 Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.Tüm yazıları göster: Tanem Uçar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir