Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı Son Başvuru 02 Şubat

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı Son Başvuru 02 Şubat – Gazete Gebze – Son Dakika Gebze Haberleri

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programına ilişkin teklif çağrısı kapsamında firmaların uzun süreli istihdam yaratmalarını teşvik etmek ve bu amaçla yapacakları ilave yatırımları fonlamak için toplam 70.000.000 Avro tutarında hibe desteği sağlanacak.

Projenin amacı; Türk vatandaşları ve mülteciler yararına, Geçici Koruma Sağlanan Suriyelilerin (“GKSS”) yüksek oranda bulunduğu illerde faaliyet gösteren firmaların kayıtlı iş yaratma imkanlarını geliştirmektir.

ÖNCELİKLER

Türk vatandaşları ve mülteciler için kayıtlı istihdam yaratılması ve artırılması ve Kadınlar için kayıtlı istihdam yaratılması ve artırılması

Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve mültecilerin istihdam edilebilirliklerinin ve işgücü piyasasına erişimlerinin artırılmasının desteklemesi amaçlanmıştır. Proje ile bu grupların sosyal ve ekonomik bağımsızlıkları artırılacak, sosyal yardım programlarına bağımlılıkları kademeli olarak azaltılacak ve Türkiye ekonomisine entegrasyonları ve katkıları artırılacaktır.

Bu doğrultuda Proje ile belirli illerdeki yararlanıcı firmaların işlerini genişletme kapasitelerinin artırılması hedeflenmektedir. Bununla bağlantılı olarak Türk vatandaşları ve mülteciler için kayıtlı istihdamın ve insana yakışır çalışma koşullarının artırılması için finansal kaynaklara ve becerilere erişimlerine katkıda bulunulacaktır.

Proje mülteci akınının en yoğun yaşandığı 24 ilde uygulanacaktır. Bu iller, Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler (GKSS) nüfusunun yoğunluğu, yerel işgücü piyasası koşulları, istihdam yaratma potansiyeli ve uygulama kurumlarının kapasitesi dikkate alınarak belirlenmiştir. Seçilen proje iller ise Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Osmaniye, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ

FİNANSE EDİLEBİLECEK FAALİYETLER

BAŞVURU TARİHİ: Teklif çağrısına başvuru yapmak için son tarih 02.02.2022

BAŞVURU KOŞULLARI:

Uygun Başvuru Sahibi Küçük İşletmeler (1–49 çalışan), Orta Büyüklükteki İşletmeler  (50–249 çalışan) ve Büyük İşletmeler (250 ve üzeri çalışan) olacak.

Bütçe: 70.000.000 Avro tutarında hibe desteği sağlanacak

    Başvurusu için  info@kocaelihibe.com mail atarak  danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

           Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir