TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT & KADEM İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampı Başvuru Tarihi 2 Eylül

TÜBİTAK Marmara Teknokent ve KADEM iş birliğinde gerçekleştirilen Kadın Girişimcilik Kampı ile kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amaçlanmıştır. 2015’ten bu yana 6 adet İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampı gerçekleştirilmiştir.

     Proje kapsamında kamplara katılan girişimcilere fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak bir hafta boyunca akademisyenler tarafından girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme alanlarında eğitim verilip çeşitli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar kamp süresince fikirlerini nasıl geliştirebilecekleri, sektörde kendilerine nasıl yer bulacakları ile ilgili de bilgi sahibi olmaktadır. 

     İnovasyonda Kadın Projesi 7. döneminde İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında Üsküdar Belediyesi, Yıldız Teknopark, İstanbul TTO, Türkiye İhracatçılar Meclisi proje ortaklığı, TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi iştirakleri ve KOSGEB destekleriyle beraber faaliyetlerine devam etmektedir.

Destekler

      Adaylara yönelik eğitim ve iş birliği gibi konularda destek alabilecekleri çevrimiçi platform ve 5000 girişimciden fazla üyesi olan ekosisteme katılma imkânı, İnovasyon odaklı girişimci adaylarına yönelik birebir destek verecek açık ofis ve prototipleme atölyesini ücretsiz kullanım imkânı, Unicorn girişimcilerle tecrübe paylaşımı imkânı, Girişim sermayesi yatırım fonlarına erişim imkânı, Ulusal ve uluslararası projelere başvuru mentörlüğü imkânı,

Dijital gazetelerde ve girişimcilik ekosistemi görünür alanlarda fotoğraf ve video tanıtım imkânı, Teknik mentörlük imkânı, Girişimcilik mentörlüğü imkânı, Finans/ muhasebe/ satış/ pazarlama/müşteri yönetimi uygulamalarına ücretsiz erişim hakkı, Ödül ve yatırım imkânı.

Kimler Başvurabilir

     Ön Kuluçka Başvuru Şartları; girişimin 5 ve daha büyük yaşta olmaması, girişimin 100.000 TL ve daha yüksek miktarda nakdi yatırım ödül hibe almamış olması, girişim şirketleşmiş ise yüzde 51 hissesinin kadın kurucu ortağa ait olması.

      Kuluçka başvuru şartları; girişimin 5 ve daha büyük yaşta olmaması girişimin 500.000 TL ve daha yüksek miktarda nakdi yatırım ödül hibe almamış olması, girişim şirketleşmiş ise yüzde 51 hissesinin kadın kurucu ortağa ait olması.

Son Başvuru Tarihi: 2 Eylül 2022 Saat 17.30

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir