STK için proje Danışmanlığı

Sivil Toplum Örgütleri için ihtiyaç ve talepler doğrultusunda, hibe fonları projelendirme ve süreç yönetimi, kaynak geliştirme danışmanlığı yapmaktayız. Sivil toplum örgütleri için çok önemli bir kaynak olan hibelerin neredeyse tamamı “proje” biçiminde başvurular kabul ediyor. Hibe sistemlerine fon sağlayan onlarca hibe programı da giderek daha karmaşık hale geliyor. Proje hibe olanaklarına erişim konusunda adaletin asgari koşullarının yaratılması için sivil toplum örgütlerin “proje” konusunda bilgilendirilmeleri ve donatılmaları gerekiyor.

Hazırladığımız proje, derneğinizin çalışma alanlarında olan bir probleme çözüm bulma ya da beliren bir fırsatı değerlendirmeye yönelik, bir ekibin, başlangıcı ve bitişi belirli bir süre ve sınırlı bir finansman dahilinde, birtakım kaynaklar kullanarak, toplumsal faydayı ve kaliteyi göz önünde bulundururken olası riskleri yönetmek şartıyla, tanımlanmış bir kapsama uygun amaç ve hedefler doğrultusunda özgün bir planı başlatma, yürütme, kontrol etme ve sonuca bağlama sürecidir.

STK Proje Danışmanlığı Hizmeti Sürecimiz Nasıl Oluyor?

  • Ücretsiz“ Yerinde proje danışmanlığı” ile proje yapabilme kapasitenizi ve proje hibe kaynaklarına uygunluk durumunuzu değerlendireceğiz ve size en uygun hibe programını tespit ediyoruz.
  • Proje yazım, yönetim ve raporlama süreçlerini tamamlıyoruz.
  • Proje ekibimiz sizinle bilgi-birikimini paylaşacak ve dış ortaklıklar, kalitedeki katılımcılar, gönüllüler ve lojistik organizasyonun ayarlanmasında size destek sunacağız.
  • Proje Altyapısı Dokümanlarının Hazırlanması Projelere başvurabilecek teknik donanıma sahip olmak için tamamlanması gereken kayıtları ve belgeleri sizin için ücretli olarak tamamlayacağız.
  • Yurtdışı Ortaklıklar Projenizin olmazsa olmazı yurtdışı ortaklıkların kurulmasında ve işbirliğinin sürdürülmesinde, iletişim ve yazışmalarda size profesyonel destek sunacağız.
  • Proje Uygulama Danışmanlığı Projelerinizin tüm süreçlerinde size profesyonel olarak yol göstererek, uzaktan veya bilfiil destek vererek veriyoruz
  • Yaygınlaştırma Faaliyetleri ve Medya Çalışmaları Projenizin etkisini arttırmak için yaygınlaştırma ve medya çalışmalarında size profesyonel destek sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir