Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi Hibe Programı

     Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Dünya Bankası tarafından koordine edilen Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi kapsamında hibe başvuru çağrısına çıkılmıştır.

     Tüm başvurular, SEECO Projesi uygulama illerinde görev yapan Topluluk Uygulama Ortakları ve Kalkınma Ajansları koordinasyonuyla faydalanıcı başvuru formunun doldurulmasıyla alınacaktır.

Başvuru Şartları

     Bir iş fikri olan ve bunu hayata geçirmek isteyen; Ev sahibi ve misafir topluluklardan tek kadın girişimci ile kadınların sahibi ya da ortağı olacağı işletmeler desteklenecektir.18-29 yaş aralığındaki gençler, Kadın genç girişimciler, Erkek genç girişimciler; Ortaklarından biri genç olan girişimler,

Yöneticisi ya da yöneticilerinden bir tanesi genç olan girişimler desteklenecektir. Ayrıca girişimin/ işletmenin fikir sahibinin erkek olduğu ancak kadınlara fayda sağlayan işletmeler ve girişimler (örnek, kadın istihdamı sağlayacak girişim/işletme) de sınırlı sayıda desteklenebilecektir.

    En az bir yıllık mevcut işletmesi olan ve işletmesinin kapasitesini artırmak isteyen;Kadınlar (önceliklendirilir); Kadınların yönetici olduğu ancak sahibi erkek olan alan işletmeler;

Girişimin/işletmenin sahibinin ya da yöneticisinin erkek oldugu ancak kadınlara fayda sağlayan işletmeler ve girişimler (örnek, kadın istihdamı sağlayacak girişim/işletme) başvurabilir.

Hızlandırma programına başvuruda yaş sınırı bulunmamaktadır.

     Başvuru sahiplerinin iş fikirlerini (Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin) illerinde hayata geçirmesi gerekmektedir.

Destek Miktarı  

      Kuluçka Hibe Programı için mikro (5.000 Avro), orta (7.500 Avro) ve büyük (10.000 Avro) ölçekli hibe desteği verilecektir. Hızlandırma (Inkübasyon) Hibe Programı orta (15.000 Avro) ve büyük (25.000 Avro) ölçekli hibe desteği verilecektir. Kuluçka Hibe Programı yeni kurulacak işletmeler için planlanan hibe programıdır. Hızlandırma (Inkübasyon) Hibe Programı var olan işletmeler için verilmesi planlanan hibe programıdır.

Başvuru Tarihi 

     Bu ilan, her Kalkınma Ajansı bölgesi için ayrılan kontenjanlar dolana kadar yayında kalacaktır. Ara değerlendirme dönemleri tamamlandığında kazananların ilanı SEECO internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

 Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir