Siber Güvenlik Projelere Yönelik Teklif Çağrısı Başvuru Tarihi 1 Aralık 2021

Siber Güvenlik Projelere Yönelik Teklif Çağrısı Başvuru Tarihi 1 Aralık 2021 – Gazete Gebze – Son Dakika Gebze Haberleri

Bilişim Vadisi ve Türk Telekom iş birliğinde Türkiye Açık Kaynak Platformu koordinasyonunda “Siber Güvenlik” konusunda ve “Yeni Nesil Kimlik ve Erişim Yönetimi Çözümleri” alt başlığında çevrimiçi fikir maratonu düzenleniyor. Tamamı çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek Türk Telekom Fikir Maratonunda, alanın önde gelen isimleriyle mentorlük görüşmeleri tümüyle ücretsiz olarak sunulacaktır .Ayrıca Birinciye 50.000 ₺ Hediye Çeki, İkinciye 30.000 ₺ Hediye Çeki, Üçüncüye 20.000 ₺ Hediye Çeki verilecek

Başvuru Koşulları

       Dijital teknolojilerin yaygınlaşması ve sınır aşan doğası nedeniyle siber tehdit ve suçların çeşitlenerek genişlemesine bağlı olarak, ulusal savunmanın asli unsurlarından biri haline gelen siber güvenlik konusunda ülkeler gerekli teknik altyapıyı, kurumsal kapasiteyi ve beşeri sermayeyi oluşturmak üzere yoğun çaba sarf etmektedir. Türkiye’nin; siber güvenlik ve veri mahremiyetiyle ilgili teknolojileri geliştirme yeteneğini iyileştirmesi, nitelikli insan kaynağı eksikliğini gidermesi, kurumsal yapılanmasını tamamlaması ve mevzuat altyapısını değişen teknolojiye uyumlu, güncel tutması gerekmektedir.

       Siber güvenlik alanında farkındalığı artırmak, Geliştirilen fikirlerin ve ürünlerin sayısını artırmak, Stratejik sektörlerde teknolojinin geliştirilmesine katkı sağlamak ile ilgili projesi olan herkes Fikir Maratonu’na başvuru yapabilir. 18 yaş altı ekiplerin danışmanları ile birlikte yarışmaya katılmaları gerekmektedir. Katılımlar bireysel ya da takım haline gerçekleştirilebilir. Takım haline yarışacak ekiplerin her birinin ayrı ayrı başvuru yapması ve takım isimlerini doğru olarak forma yazmaları önem arz etmektedir.

      Yarışmacılar başvuru formunu doldururken girdikleri tüm bilgilerin doğru olduğunu kabul eder.

Katılımcılar, başvuru sürecinde; kendilerini, takım arkadaşlarını ve proje fikirlerini anlatan bir sunum hazırlamak zorundadır. Söz konusu sunumu Google Drive ya da Dropbox gibi bir bulut alanına yükleyip, söz konusu alanın linkini başvuru formunun en alt kısmında yer alan alana girmek zorundadır. Yarışmaya katılım bireysel ya da takım halinde olabilir. Takımlar en fazla dört katılımcıdan oluşabilir. Yarışmaya herhangi bir yaş sınırı olmaksızın herkes başvuru yapabilir. 18 yaş altı ekiplerin ise yarışmaya danışmanlarının eşliğinde katılmaları zorunludur. Yarışma kapsamında hazırlanacak sunumda takım üyelerinin tamamının proje kapsamında görev tanımları yapılmalıdır.

Değerlendirme Kriterleri

Jüri üyeleri, Siber Güvenlik alanına Katkısı, Yenilik seviyesi, State of art – hangi teknik kullanılmış, sürecin teknik kısmı açıklanacak.Mevcut çözüm üzerinden ilerleme durumunda teknik çözüm ve fikrin değeri önem kazanabilir. Sağlanan katkı, Kullanım olarak sunulan katkı, Ürün / Servis Arayüzü (test edilebilir) / Kullanılabilir Model ya da Veri Seti Çıktısının oluşturulması, İş birliği potansiyeli, İş fikrinin Türk Telekom tarafından uygulanabilirliği, Yaratıcılık ve İnovasyon, İş Değeri yaratmak, Sosyal Etki, Sunum performansına dikkat edecek.

Nasıl Başvurulur

http://www.acikhack.com dan başvuru yapabilirsiniz.

         Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir