Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat 8. Dönem STK Başvuruları Başladı

Esas Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal, holdingin sorumlu vatandaşlık değerini merhum

Şevket Sabancı ve ailesinin topluma geri verme vizyonu ile birleştirerek, “gençlik ve istihdam” alanında sürdürülebilir ve ölçülebilir sosyal yatırımlar yapmaktadır. Günümüzde mevcut sosyal etki yatırımı anlayışının Türkiye’deki örneği olan, toplumsal sorunlar için ortak çözümler üretmeyi amaçlayan Esas Sosyal, 2015 yılından bu yana gençlik ve istihdam alanında sürdürülebilir ve ölçülebilir etki yaratmaktadır. 2023’de fırsat sunacağı yeni katılımcılarla birlikte 900 gencin faydalanacağı ve 30 bini aşkın başvuru alan programları ile istihdama geçişte fırsat eşitliğine ihtiyaç duyan gençlerin güçlendirilmesine odaklanmaktadır. Esas Sosyal; ilk sosyal yatırım programı Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat ile işverenlerce daha az tercih edilen üniversitelerden mezun gençleri, okuldan işe geçiş süreçlerinde destekleyerek istihdama kazandırmayı amaçlıyor.

Proje Konuları

     Esas Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal’ in istihdamda fırsat eşitliği misyonuna inan ve işverenlerce daha az tercih edilen devlet üniversitelerinden yeni mezun olan gençlere 1 yıl tam zamanlı ilk iş deneyimi sunmak isteyen sivil toplum kuruluşları, aşağıdaki koşulları sağlamaları durumunda Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’na başvurabilir.

Başvuru Koşulları

       T.C. yasalarına göre, başvuru tarihinden en az üç yıl önce kurulmuş dernek ya da vakıflar, Toplum yararına çalışmalar yürüten, En az 5 tam zamanlı çalışanı olan, Son iki yılda yıllık en az 750.000 TL bütçesi olan,

Talep ettikleri pozisyon için net bir görev tanımı sunan, Esas Sosyal’ in fırsat eşitliği misyonuna inanan ve işe alım süreçlerinde çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık ilkesini benimseyen, Katılımcı gençlere işbaşı deneyimi ve kişisel gelişim olanağı sunabilecek kurumlar başvurabilir.

Başvuru Tarihi: 26 Şubat2023

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir