SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

       Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının “eğitim” alanında uygulayacağı projeleri bekliyor 16 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında 218 projeye hibe veren Sabancı Vakfı, 2023 yılı hibe programı çerçevesinde; kadın, genç ve engellilere yönelik “Nitelikli Eğitim, Eğitime Erişimin ve Devamın Desteklenmesi” ile “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” başlıkları altında sivil toplum kuruluşlarından gelecek proje başvurularını değerlendirecek.

Başvuru Koşulları

     Yalnızca T.C. yasalarına göre kurulmuş ve Türkiye’de yerleşik dernekler, Vakıflar , Kooperatifler, Üniversiteler  hibe programı’na başvurabilirler. Başvuru yapacak kurumların projeleri ile nitelikli eğitime eşit erişim, kız çocuklarının eğitime devamı, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele, haklara dair farkındalık ve güçlenme, bağımsız yaşam ve erişilebilirlik, iklim değişikliği gibi alt temalardan en az birine değinen çalışmalar önermesi bekleniyor. Kurumların en az bir ortak ile başvurmaları gerekiyor. Bir proje en fazla 12 ay olmalı, projenin temel faaliyetleri Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmelidir. Projelerin en erken 17 Temmuz 2023 itibariyle başlaması, en geç 12 Temmuz 2024’te son bulması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Destek Tutarı

        Toplamda 4,5 milyon TL hibe dağıtılacak program kapsamında proje başına en az 200.000 TL, en fazla 600.000 TL verilecek.

Başvuru Tarihi: Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 2 Ocak 2023’te başlayıp, 8 Şubat 2023 saat 17.00’de sona erecek.

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir