OKAN ÜNİVERİSTESİ BIGG STEP Projesi Yeşil Büyüme Başvuruları, Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos 2022

    TÜBİTAK 1512 BiGG programına başvurarak 450.000 TL hibe desteğinden yararlanarak fikirlerini hayata geçirmek isteyenler için; İstanbul Okan Üniversitesi, BİGG STEP programı 2022/2 dönem başvurularını kabul etmeye başlamıştır. BİGG STEP projesi kapsamında, 1512 BİGG destekleri için, fikir aşamasından, uluslararası pazarlara erişim süreçlerine kadar, birebir görüşmeler, eğitimler  ile, girişimcilerin ihtiyaç duyabileceği tüm konularda destekler  sağlamakta, TÜBİTAK beklentilerine uygun iş planlarının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Öncelikli Konular

     OPINA’nın temelini; sistem geliştiricilerin çeşitli yazılımlar ile gerçekleştirebileceği, yenilik, entegrasyon ve test uygulamaları, ayrıca ürünleri OPINA’da sertifikalandırmayı sağlayan otonom araç uygulamaları için operasyonel bir yazılım ve sistem geliştirme platformunun uygunluğu ve etkin kullanımı oluşturmaktadır. Açık inovasyon,

Kümeleme, Akıllı ve temiz hareketlilik için Avrupa ve uluslararası girişimler ile birlikte çalışmayı ve iş birliğini gerektiren bir iletişim ve yaygınlaştırma altyapısı, Bağlantılı ve otonom araç uygulamaları için yazılım geliştirme, Atik yazılım geliştirme yaşam döngüsü desteği, Bağlantılı ve otonom araç geliştirme mentorluk ve eğitim merkezi, İşbirlikçi ve iş birliğine dayalı yazılım geliştirme araçları, Geliştirilen yazılımın OPINA platform yazılımı ile entegrasyonu, MIL/SIL testi, HIL/DIL testi ve hızlı kontrol prototipleşmesi, Otomotiv Standartları (AUTOSAR) ve Fonksiyonel Güvenlik (ISO 26262) uyum mekanizmaları, Araç saha testleri, Ön sertifika uygunluk ve sertifika desteği, Siber güvenlik desteği gibi bileşenleri içermektedir.

Kimler Başvurabilir

     Teknoloji odaklı iş fikrine sahip; öğrenci, akademisyen, sanayi çalışanı, serbest çalışan olarak, kendi girişimini kurma konusunda istekli, TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı BİGG çağrısında  Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci yada mezun kişiler başvurabilecektir. Bunun yanısıra daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak, Ön başvuru tarihi*  itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak koşulları aranmakta.

Destekler

450.000 TL hibe desteğinden yararlanarak

Son Başvuru Tarihi: 2022/1 dönem çağrısına başvuru için son tarih 1 Ağustos 2022 saat:12:00’dir.

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir