Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İşgücü Piyasası Destek Hibe Projesi Katılımcılarını Bekliyor

Gençlerin istihdamını desteklemeye yönelik bütüncül yaklaşım hibe projesi mevcut iş piyasası ihtiyaçlarına göre işsizlik sorunuyla mücadele edebilmeyi ve NEET’lerin (Ne Eğitimde Ne De İstihdamda Olan 15-29 Yaş Arasındaki Gençler) istihdamını arttırmayı amaçlayan bir projedir. Gençlerin yeteneklerini geliştirip mevcut iş piyasasında aktif olarak yer almalarını hedeflemektedir. Aynı zamanda lojistik ve e-ticaret sektöründeki bilgisiz ve donanımsız eleman açığını kapatmak ve işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu bilgi ve becerilere sahip NEETerin sayısının arttırılmasını hedeflemektedir.

      Bu proje, gençlerin piyasadaki firmaların istediği nitelikte yetişebilmeleri ve bu sayede de ekonomide aktif bir şekilde rol alarak sürekliliğe sahip bir zincir yaratmayı amaçlamaktadır.

Proje kapsamında, NEET olan gençlerin öncelikli olarak iş gücü piyasasına entegrasyonlarını kolaylaştırmak için öz benliklerinin farkına varmalarını sağlamak ve ardında da iş piyasasındaki ilgili aktörlerle aralarındaki iş birliğini sağlayabilmek adına bir köprü göreviyle yol almayı hedeflemektedir

Gençlere genel ticari bilgi ve yetkinliklerin yanı sıra lojistik ve e-ticaret sektöründe gerekli olan spesifik becerileri kazandırmak amaçlanmaktadır. Eğitim programları, motivasyon, öz farkındalık ve iş arama süreçleri için piyasa özelinde gereken bilgi ve becerileri içerecektir.

Kamu kurumları, iş dünyası temsilcileri, eğitimciler ve diğer ilgili paydaşlarla NEETlerin arasında aracı olarak projenin aktifliğini ve kapsamını çoğaltmayı planlıyoruz. Bu iş birliği sayesinde piyasanın önde gelenlerinin tecrübelerinden ve kaynaklarından faydalanarak gençlere bütüncül bir şekilde destek olmayı amaçlamaktadır.

Başvuru Şarları

    15-29 yaş arasında olmak. İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak. Çalışmıyor olmak. Öğrenci olmamak

Eğitimlere devam zorunluluğunu sağlayabilecek olmak.  Başvurular için Cv’lerinizi eticaretprojek@gmail.com   mail adresine göndermeniz gerekmektedir.   

Projenin Faaliyetleri

      NEET’lerin Belirlenmesi, Genel ve Sosyal Beceri Eğitimleri, Mesleki Eğitimler İşbaşı Eğitimler, Girişimcilik Eğitimleri, Çalışma Ziyareti, Bireysel Eylem Planlarının Hazırlanması Seminer, Kapanış Toplantısı

Son Başvuru Tarihi: 15.01.2024 saat 23:59

Destek Miktarı

     Eğitimler yaklaşık 4 ay süreyle devam edecektir. Eğitime katılan NEET’lere eğitim süresince günlük 10 Euro cep harçlığı verilecektir.

Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

 Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir