Kocaeli Kent Konseyi Yerel Destek Programı 2023 Yılı Hibe Çağrısı

Kocaeli Kent Konseyi Yerel Destek Programı 2023 Yılı 2.Hibe Çağrısı Yerel Destek Programı (YEDEP) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Kocaeli Kent Konseyi tarafından yürütülmektedir. YEDEP, Kocaeli’ de kapsamlı çözüme katkı sağlayacak, toplum yararına yapılan faaliyetleri teşvik etmek, kentlilik bilincini ve aidiyetini geliştirmek için Sivil

Toplum Kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin artırılması yoluyla yenilikçi projeleri desteklemektir

Programın Öncelikleri

   YEDEP Programı STK eliyle yürütülecek olan ve önerilen proje konularının odak noktasında ‘Toplum Yararı’ olmak üzere YEDEP öncelik eksenleri arasında tanımlanmış olan alanlarda Sivil Toplum Kuruluşlarını desteklemeyi amaçlamaktadır.

Teklif çağrısında iki ayrı öncelik bulunmaktadır.

Öncelik-1’ de Doğa, Çevre ve Hayvan Hakları, Hemşerilik ve Kentlilik Bilinci, Kent Tanıtımı ve Turizmi, Kültür ve Sanat, İstihdam ve Eğitim, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Sosyal içerme, Gençlik, Aile ve Kadın, Afet Yönetimi.

Öncelik-2 ise Çevre ve İklim Değişikliği, İstihdam, Kırsal Kalkınma ve Turizm, Afetlerle Mücadele Aile, Kadın, Gençlik ve Engelli Çalışmaları

Kimler Başvurabilir

 Program daha önce proje yürütme deneyimi olsun ya da olmasın tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını kapsamaktadır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşları veya Sivil Toplum Kuruluşları projelerde ortak olarak yer alabilmektedir. YEDEP (Yerel Destek Programı) aşağıda anılan, Kocaeli’nde faaliyet gösteren ve tüzel kişiliğe sahip sivil toplum kuruluşları başvuru sahibi ve/veya ortak olarak yer alabilecek. Dernekler, Vakıflar, Federasyon ve Konfederasyonlar başvurabilecekler.

Son Başvuru Tarihi: 16 Şubat -16 Mart 2023

Hibe miktarları

YEDEP programı kapsamında verilecek hibe, Asgari hibe miktarı ise

Öncelik 1 için Asgari hibe miktarı: 50.000 TL Azami hibe miktarı: 75.000 TL

Öncelik 2 için Asgari hibe miktarı: 300.000 TL Azami hibe miktarı: 500.000 TL

Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

 Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir