Kocaeli Kent Konseyi Yerel Destek Programı 2022 Yılı Hibe Çağrısı

https://www.gazetegebze.com.tr/kose-yazilari/kocaeli-kent-konseyi-yerel-destek-programi-2022-yili-hibe-cagrisi.html

Kocaeli Kent Konseyi Yerel Destek Programı 2022 Yılı Hibe Çağrısı Yerel Destek Programı (YEDEP) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Kocaeli Kent Konseyi tarafından yürütülmektedir. YEDEP, Sivil Toplum Kuruluşlarının toplum yararına yaptığı faaliyetleri teşvik etmek, kurumsal kapasitelerini arttırmak için yenilikçi projeleri desteklemeyi amaçlamaktadır.

Programın Öncelikleri

   YEDEP Programı STK eliyle yürütülecek olan ve önerilen proje konularının odak noktasında ‘Toplum Yararı’ olmak üzere YEDEP öncelik eksenleri arasında tanımlanmış olan alanlarda Sivil Toplum Kuruluşlarını desteklemeyi amaçlamaktadır.

Program Öncelik Eksenleri; Doğa, Çevre ve Hayvan Hakları, Hemşehrilik ve Kentlilik Bilinci, Kent Tanıtımı ve Turizmi, Kültür ve Sanat, İstihdam ve Eğitim, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Sosyal içerme, Gençlik, Aile ve Kadın, Afet Yönetimi yer almakta.

Kimler Başvurabilir:

 Program daha önce proje yürütme deneyimi olsun ya da olmasın tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını kapsamaktadır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşları veya Sivil Toplum Kuruluşları projelerde ortak olarak yer alabilmektedir. YEDEP (Yerel Destek Programı) aşağıda anılan, Kocaeli’nde faaliyet gösteren ve tüzel kişiliğe sahip sivil toplum kuruluşları başvuru sahibi ve/veya ortak olarak yer alabilir.

Bunlar: Dernekler, Vakıflar , Federasyon ve Konfederasyonlar

Son Başvuru Tarihi: 01 Nisan -29 Nisan 2022

Hibe miktarları

YEDEP programı kapsamında verilecek hibe, Asgari hibe miktarı: 30.000 TL. Azami hibe miktarı: 50.000 TL. Verilecek destek miktarı projenin başvuruda belirtilen toplam maliyetinin %50’sinden az, %100’ünden fazla olamaz. Bu değerlerin dışında kalan destek taleplerini içeren projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

 Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir