İTÜ ÇEKİRDEK: FİKİRDEN ARGE’YE BAŞVURULARI BAŞLADI

TÜBİTAK BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerinin desteklendiği hibe programıdır. Program kapsamında başarılı girişimcilere TÜBİTAK tarafından 450.000 TL geri ödemesiz hibe desteği sağlanmaktadır.

      TÜBİAK BİGG süreci iki aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşama değerlendirmesi ve iş planı hazırlığı süreci İTÜ Çekirdek tarafından gerçekleştirilmekte, 2. Aşama değerlendirmesi ise TÜBİTAK tarafından yapılmaktadır.

BİGG Programına başvuran girişimciler, ön değerlendirmeden geçmelerinin akabinde 1. aşamaya kabul edilir, eğitim ve iş planı hazırlama sürecine başlarlar. Uzman eğitmenler ve mentorlar eşliğinde devam eden süreçte başarılı olan girişimciler 2. aşama değerlendirmesi için TÜBİTAK’a yönlendirilir. 2. aşamada iş planı ve panel sunumu değerlendirmelerinden geçen girişimciler İTÜ ARI Teknokent bünyesinde şirketlerini kurarak 450.000 TL geri ödemesiz destek alırlar ve Ar-Ge/ticarileştirme faaliyetlerine başlarlar.

Başvuru Koşulları

      Ar-Ge ve teknolojik yenilik içeren bir iş fikriniz varsa, Üniversite öğrencisi ya da mezunuysanız, Herhangi bir şirkette (şahıs şirketleri dahil) ortaklığınız bulunmuyorsa, En az 2 kişilik bir ekibiniz varsa ve daha önce TÜBİTAK 1512 – BİGG programından hibe desteği almadıysanız başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Destek Tutarı

        TÜBİTAK tarafından 450.000 TL geri ödemesiz hibe desteği. TÜBİTAK BİGG Programa kabul edilen girişimciler, Ar-Ge, iş planı hazırlama, proje yazımı, girişimcilik, ticarileşme, finansal plan gibi birçok konuda eğitimleri alıyor, 500’den fazla İTÜ Çekirdek mentoruyla projelerini geliştirmek için beraber çalışabiliyor,

40’ı aşkın paydaş kurumun katkıları ile iş ağlarını genişletebiliyor, İTÜ Çekirdek ve İTÜ ARI Teknokent’in networkünden yararlanabiliyor, 2021 yılında 458 milyon TL değerinde ödül, hibe ve yatırıma şahitlik eden Big Bang Start-Up Challenge sahnesine giden yolda 1 adım önde başlıyor. TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun bulunması durumunda İTÜ ARI Teknokent kuluçka merkezlerinde ücretsiz ofis imkânı kazanabiliyor,

İş süreçlerini kolaylaştıracak, bulut sistemleri, ödeme sistemleri, muhasebe ya da sosyal yaşam destekleri gibi birçok alanda İTÜ Çekirdeklilere tanınan indirim, abonelik ya da ücretsiz kullanım gibi özel imkanlarla sahip oluyorlar.

Başvuru Tarihi: 19 Ocak 2023

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir