Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2022 Programı, Son Başvuru Tarihi 1 Temmuz

   Girişimciliğin ve KOBİ’lerin desteklenmesinde ulusal, bölgesel veya yerel düzeydeki iyi uygulamalar Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile 2006 yılından beri ödüllendirilmektedir. Avrupa Komisyonunun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenlenen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına Avrupa Birliği’nin 27 üye devleti ile COSME programındaki Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Türkiye, Ermenistan, Moldova, Ukrayna ve İzlanda katılabilmektedir.

     Programın amacı işletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek, en iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek ve paylaşmak, girişimcilerin rolü hakkında Avrupa çapında farkındalığı artırmak ve potansiyel girişimcilere ilham vermek ve cesaretlendirmektir. 2011 yılından itibaren ödül programının Türkiye’de duyurulması ve Türkiye’den 2 aday belirlenerek Komisyona bildirilmesi konusunda KOSGEB görevlendirilmiş bulunmaktadır.

   Ödül Yarışması Kategorileri ise Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi, Girişimcilik Yeteneklerine Yatırım Yapmak, İş Ortamının İyileştirilmesi ve Dijitalleşmenin Desteklenmesi, İşletmelerin Uluslararasılaştırılmasının Desteklenmesi, Sürdürülebilir Geçişin Desteklenmesi, Sorumlu ve Kapsayıcı Girişimcilik

Kimler Başvurabilir

   Uygun başvuru sahipleri ise Yerel, bölgesel ve ulusal kamu kurum ve kuruluşları, Kamu-özel ortaklıkları, Üniversiteler

     2022 yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödüllerine başvuracak adayların   01 Temmuz 2022 tarihine kadar ekte paylaşılmış başvuru formunu doldurarak KOSGEB’e göndermeleri gerekmektedir.

Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

 Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir