Fellow Programı başvuruları başladı!

Türkiye’nin tüm üniversiteleri ve bölümlerinden başvuru alındığı, Fellow Programı ile hayatta kendi yolundan giderek iz bırakmaya çalışan gençlerin fikirlerine değil potansiyellerine yatırım yapıyor. Sorunlara çözüm üretmek, girişimcilik kültürünü geliştirmek, farkındalık kazanarak sosyal etki yaratmak istersen programa başvuru yapmayı unutma!

Kimler Katılabilir?

     Türkiye’de ikamet edip TC Vatandaşı olan, bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış, üniversitelerin 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuyan 17 – 24 yaşları arasındaki tüm gençler katılabilir.

Seçim Süreci

       Dünyada ve Türkiye’de eşi benzeri olmayan, bilimsel ve yenilikçi bir seçim süreci ile her yıl gençleri programa seçiliyor. Beş adımdan oluşan seçim süreci ile, gençlerin içindeki girişimcilik potansiyelini belirliyor.  Online olarak doldurulan CV’nin puanlanması, Girişimcilik Vakfı Fellow Programı’na dâhil olmak için “Motivasyonun ne?”, “Neden girişimcilik?” sorularının cevaplarının anlatıldığı, maksimum üç dakikalık bir YouTube videosu hazırlanması, Adayların ön seçim komitesi ile online olarak mülakat yapması,

Girişimcilik karakterini daha iyi anlamak amacıyla beş dakika süren Visual Questionary’nin yanıtlanması, Tamamlanan adımların genel değerlendirmesi yapıldıktan sonra, adayların Yönetim Kurulu üyeleri ile mülakata katılarak seçiliyor.

Fellow’lardan neler bekliyor?

   Girişimcilik Vakfı geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencilerine Fellow Programı kapsamında 12 ay boyunca 500 TL karşılıksız burs verecektir

     Fellowlar zorlu bir seçim süreci sonrasında binlerce kişiyi arkalarında bırakarak fellow olmaya hak kazanıyorlar. Girişimcilik Vakfı’nın eşsiz ve sınırsız imkanlarından faydalanırken geri vermek, katılmak ve bu ilhamı yaygınlaştırmak en önemli sorumlulukları.

     Fellow Programı’ndaki etkinliklerin birçoğuna katılım zorunlu. Fellow’ların FellowUp etkinliklerine sadece 1 katılmama hakkı var, sonrasında Yönetim Kurulu kararı ile program dışında kalıyorlar. Seçilen üniversite öğrencileri hem programdan aldıkları ilhamı çoğaltmak hem de çarpan etkisi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için üniversitelerinde girişimcilik etkinlikleri düzenliyorlar. Fellow’lar  Giveback kültürünün bir aşaması olarak katıldıkları her etkinlikten ve kendi deneyimlerinden yılda en az 3 blog yazısı yazıyorlar.     

Başvuru Tarihi

    17 Haziran 2022 tarihinde bitecek olan başvurular internet üzerinden online olarak yapılacaktır.

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir