ENHANCER Projesi Çağrısı

     ENHANCER Projesinin temel amacı, Geçici Koruma Sağlanan Suriyelilerin ve Ev Sahibi Toplulukların sürdürülebilir ve büyütebilecekleri iş mecraları ve istihdam alanları oluşturarak iş hayatına dâhil olmalarını sağlamaktır. Projenin kapsamı pek çok farklı bölge, sektör ve sosyo-kültürel alana uyarlanarak uygulanabilecek modüler strateji ve faaliyetler içermektedir.

    Hibe programının hedefi, Türk vatandaşları ve Geçici Koruma altındaki Suriyeliler arasındaki potansiyel girişimcileri, istihdam yaratabilecek kayıtlı işletmeler kurma konusunda desteklemektir. Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin ve Şanlıurfa illerinde iş fikri olan girişimcilere yönelik yaklaşık 86 milyon TL bütçeli Girişimcilik Hibe Programı yayınlandı

Başvuru Şartları

     Hibe desteğiyle kurulacak işletmelerin Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin veya Şanlıurfa illerden birinde kayıtlı olması gerekmektedir: Hibe almaya uygun olması için başvuru sahibinin iş planı sunması gerekmektedir.

Gerçek kişiler katılacaktır. Türk vatandaşı veya geçici koruma kimlik kartına sahip Suriyeli olması gerekmektedir. Bu teklif çağrısı kapsamında sadece şahıs şirketi olan işletmelerin resmi kaydı uygun kabul edilecektir. Hibe almaya hak kazanmaları durumda, başvuru sahiplerinden İşletmelerinin resmi kaydını yaptırmaları ve kesintisiz en az 6 ay süreli bir personel (işletme sahibi dahil) istihdamı istenecektir. Detaylı bilgiyi Hibe Rehberi’nde bulabilirsiniz.

Destek Miktarı  

      Bu hibe programının toplam bütçesi 3,125,000 Avro’dur ve girişimcilere en az 1,500 Avro, en fazla 5,000 Avro hibe desteği sağlanacaktır.

Başvuru Tarihi

     Başvurular hibe programına ayrılan toplam bütçe tutarına ulaşılana kadar ve/veya 29 Aralık 2023 Cuma günü Viyana saati ile saat 17.00’a kadar açık olacaktı

Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

 Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir