Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın Sanayi Verimlilik Dönüşümü Faizsiz Kredi Desteği

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Proje Teklif Çağrıları kapsamında açıklanan ve toplam bütçesi 20.000.000 TL olan Sanayi Verimlilik Dönüşümü Faizsiz Kredi Desteği Programı ile TR42 Bölgesi’ndeki imalat sanayisinin verimlilik ve sürdürülebilirlik temelinde rekabet güçlerinin artırılmasına yardımcı olacak ürün-hizmet sağlayıcısı firmaların güçlendirilmesi ve dijital/yeşil dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

      Doğu Marmara Bölgesi’nde ilk defa uygulanacak programda yararlanıcılar, Ajanstan aldıkları mali desteği ilk 6 ay ödemesiz, sonraki 24 ayda eşit taksitlerle Ajansa sadece anaparayı faizsiz olarak ödeyecektir.

Programın Öncelikleri

      TR42 Bölgesi’ndeki imalat sanayinin verimlilik ve sürdürülebilirlik temelinde rekabet güçlerinin artırılmasına yardımcı olacak ürün-hizmet sağlayıcısı firmaların güçlendirilmesi ve dijital/yeşil dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması. Öncelik 1 – Dijital Dönüşüm ve Öncelik 2 – Yeşil Dönüşüm

Desteklerin Tutarı

      Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Tarafından Sağlanacak toplam kaynak tutarı 20.000.000 TL’dir. Bu program çerçevesinde verilecek destekler aşağıda belirtilen asgari ve azami tutarlar arasında olacaktır. Asgari tutar: 750.000 TL ise Azami tutar: 2.500.000 TL

Kimler başvurabilir

   KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler), 250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı ya da mali bilançosu 125 milyon lirayı aşmayan ve yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletmeler.

Başvuru Tarihi: 18 Kasım 2022

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir