Bilişim Vadisi Teknolojik Girişimlere yönelik Yatırım Fırsatı!

https://www.gazetegebze.com.tr/bilisim-vadisi-teknolojik-girisimlere-yonelik-yatirim-firsati-makale,1766.html

Bilişim Vadisi (Muallimköy Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş.) tarafından Vakıf Katılım, Albaraka Katılım ve Albaraka Portfoy Yönetim ile birlikte oluşturulan Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na başvurular başlamıştır. Programın amacı, fikir aşamasını geçmiş, prototipi hazır, kurumsal kimliğini kazanmış ve globalleşme hedefi olan ve Bilişim Vadisi’nde faaliyet gösterecek ölçeklenebilir girişimlerin desteklenmesidir. 100 milyon liralık fon girişimcileri bekliyor.

    Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi tarafından kurulan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, gelecekburada.com.tr adresi üzerinden başvuru almaya başladı. Bilgi ve iletişim teknolojileri, oyun, finans, siber güvenlik, mobilite, tarım, sağlık ve enerji alanında büyümeye hazır hale gelen şirketlere yatırım yapacak. Fikir aşamasını geçmiş, prototipi hazır, kurumsal kimliğini kazanmış ve globalleşme hedefi olan ölçeklenebilir girişimcileri tercih edilecek.

Başvuru koşulları

    Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ( GSYF) ’ye başvuru yapan girişim şirketleşmiş olmalıdır. Firmanın en az bir Ar-Ge / Yazılım / Tasarım Projesi olmalıdır. Geliştirmiş olduğu ürün ile ilgili olarak satış yapmış olmalıdır. Bilişim Vadisi’nde faaliyete geçtiği zaman projesi ile ilgili aşağıda belirtilen bilgileri çevrimiçi ortamda portal aracılığı ile aylık olarak Bilişim Vadisi’ne iletmeyi kabul etmelidir. Proje ilerleme bilgileri Personel bilgileri (Firma, proje kapsamında Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin 4691 sayılı kanunda sunduğu indirim, istisna, destek ve teşviklerden yararlanabilmek için bölgede en az bir personelini bulundurmalıdır.) , Proje içi/dışı gelir/gider bilgilerini içeren bilgileri sistemde kayıt oluşturmalı. Başvurusu yapılan Girişime dair bilgilerin online sistemde doldurulmalı. Kurula sunum yaparak kabul cevabını beklemeli. Bu şartları taşımayan başvurular, Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Fonu’nun yatırım stratejisine uygun olmamaları sebebiyle değerlendirmeye alınmayacaklardır.

Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir