BIGGBio Program Başvuruları Başladı

Marmara Teknokent yürütücülüğünde, TÜBİTAK MAM, ODTÜ Teknokent ve ReDis İnnovation ve Gebze Teknik Üniversitesi ortaklığında TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı kapsamında BIGGBio program başvuruları başlamıştır.

İlgili program ile yaşam bilimleri tematik alanlarındaki gıda, sağlık ve iyi yaşam konularında faaliyet gösterecek olan erken aşamadaki AR-Ge ve inovasyon odaklı iş fikirlerinin olgunlaşmasına destek vererek başarılı ve sürdürülebilir iş planlarına destek verilmesi hedeflenmektedir. Girişimcilere sağlanacak hizmetlere ilişkin bilgiye ekte yer verilmiştir.

 Proje Konuları

2023 yılı için desteklenecek programın odak alanları: Gıda Teknolojileri, Gıda Güvenliği ve Güvenilirliği, Takviye Edici Gıda, Fonksiyonel Gıdalar, Biyoteknoloji, Biyomalzeme, Su Ürünleri ve Verimliliği, Yaşam Bilimleri Alanında Yapay Zeka Uygulamaları, Akıllı ve Temiz Tarım

Kimler Başvurabilir

Yaşam bilimleri tematik alanlarındaki gıda, sağlık ve iyi yaşam alanlarında teknoloji ve yenilik odaklı iş fikrine sahip girişimci adayları. Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programına kayıtlı öğrenci veya mezun kişiler. Herhangi bir şirket ortağı olmayan kişiler. Daha önce TÜBİTAK 1512 – BIGG programından hibe desteği almayan kişiler.

Hibe miktarları

TÜBİTAK, 1512 Girişimcilik Destek Programı (BİGG); girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini nitelikli iş planlarına dönüştürerek 450.000 TL’ye kadar sermaye desteği ile şirketleşmelerini desteklemektedir. Marmara Teknokent TÜGİP Kuluçka Merkezi’nde 1 yıl ücretsiz ofis. İnovasyon ihtiyaç analizi ve mentorluk, danışmanlık. Ücretsiz Patent Başvuru ve Danışmanlık Desteği. TÜGİP üyeliğinden faydalanma. Girişim sermayesi yatırım fonlarına erişim imkanı. TÜBİTAK Gıda İnovasyon Merkezi’ndeki pilot hatları indirimli kullanma imkanı.

Başvurusu için

info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir