Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı Başvuruları Açıldı

Doğrudan Yardım Programı (DAP) Avustralya’nın yardım bütçesinden finanse edilen ve Ankara’daki Avustralya Büyükelçiliği tarafından yönetilen küçük bir hibe programıdır. Yerel topluluklarla beraber çalışarak yoksulluğun azaltılmasını ve sürdürülebilir kalkınmaya ulaşmayı hedefleyen ve Avustralya’nın ulusal menfaatlerine uygun olan esnek fonlardır.

    Türkiye’deki yerel kalkınma aktörleriyle iş birliği içinde sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamayı hedefleyen Doğrudan Yardım Programı kapsamında bu yıl öncelikli olarak desteklenecek alanlar şu şekilde belirlenmiştir:

Programın Öncelikleri

     2022-23 döneminde öncelik, kadınlar ve çocuklar, engelli bireyler ve mülteci gruplarının dahil olduğu dezavantajlı toplulukları destekleyen projelere verilecektir. DAP Komitesi aşağıda belirtilen öncelikli kalkınma alanlarında pratik ve somut sonuçlar elde edecek projeler arayacaktır. Bunlar; eğitim, sağlık, kırılgan toplulukların COVID-19 gibi kamu sağlığı risklerine karşı direncinin inşasını ve yerel COVID-19 müdahale (response) ve iyileştirme çabalarını destekleyecek projeler; toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların ve kız çocuklarının ekonomik ve sosyal güçlenmesi; engelli bireylerin güçlenmesi, gençlerin güçlenmesi; STEM projeleri.

Kimler Başvurabilir

      DAP, kar amacı gütmeyen topluluk gruplarına, ulusal ve uluslararası STK’lara, akademik kurumlara, üniversitelere, kamu kurum ve kuruluşlarına, araştırma kuruluşlarına, yerel yönetim kurum ve kuruluşlarına ve resmi kalkınma yardımı almaya uygun ülkelerde (ODA) kalkınmaya yönelik faaliyetlerde bulunan diğer tüzel kuruluşlara açıktır.

DAP sadece Türkiye’de yerleşik olan kuruluşlara ve Türkiye’de gerçekleştirilecek projelere açıktır.

Proje bütçesi

    Bir DAP projesinin tek başına alabileceği asgari miktar bulunmamakla birlikte, bir projenin proje süresince tek başına alabileceği azami miktar 10,000 Avustralya Dolarıdır. Türk Lirası için Büyükelçiliğin uyguladığı kur kullanılır. DAP Proje bütçesi 30 Haziran 2023 tarihine kadar harcanmalıdır, ancak proje faaliyetleri iki yıl boyunca devam edebilir.

Başvuru Tarihi:

Başvuru Açılış Tarihi:              12:00 (GMT+3) 12 Eylül 2022

Başvuru Kapanış Tarihi:          17:00 (GMT+3) 30 Eylül 2022

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir