Gupta Ailesi Vakfı, Sosyal İçerikli Projelere Yönelik Teklif Çağrısı

Gupta Ailesi Vakfı, yoksulluk, engellilik, ırk, sınıf veya inanca dayalı ayrımcılık nedeniyle dezavantajlı durumda olan bireyleri kalkındırıp güçlendirerek yaşlılara, engellilere, çocuklara ve diğer dezavantajlı bireylere sosyal hizmetler sunan ve acil durumlar (soykırım gibi) ve doğal afetler durumunda yardım sağlayan çalışmalara hibe sağlamak amaçlı hibe proje çağrısı başlattı.

       Bir Gupta Aile Vakfı (eski adıyla Apex Vakfı) hibesi için değerlendirilmek için, doldurulmuş bir Hibe Başvuru Formu almalıyız. Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kuruluşlar (özellikle ABD dışındaki 501c3 kuruluşları) da Hibe Beyanı Formunu doldurmalı ve göndermelidir. Uygun formlar gönderilmeden hiçbir soru dikkate alınmayacaktır.

Misyonu

      Gupta Aile Vakfı, yoksulluk veya engellilik ya da ırk, sınıf veya dine dayalı ayrımcılık nedeniyle dezavantajlı durumdaki bireyleri iyileştirmeye ve güçlendirmeye kendini adamıştır; yaşlılara, engellilere, çocuklara ve dezavantajlı kişilere sosyal hizmetler sunmak ve acil durumlar (soykırım gibi) ve doğal afetler için yardım sağlanması.

Desteklenecek Proje Kriterleri

    Kaynaklarının %90’ının hedeflenen yararlanıcılara ulaştığından ve %10’dan azının yönetim, idare, kaynak yaratma, maaşlar vb. için harcamak, Profesyonel personel tarafından değil, Kurucu veya yol gösterici tarafından aktif olarak yürütmek, Yararlanıcıların sınırlamalarını aşmalarına ve zaman içinde kendi kendilerine yeterli olmalarına yardımcı olmak, Mezhepçi değildirler ve herhangi bir bireyi veya birey grubunu farklı bir inanca veya dine dönüştürmeye teşvik ederek, işe alarak veya başka bir şekilde herhangi bir şekilde dini inancın yayılmasına doğrudan veya dolaylı olarak destekleyen proje olmaması.

Hibe Destek

      Destek alınan etkinlik için yer kiralama, etkinlik sırasında ikram hizmetleri, Şehirlerarası seyahat (destek kapsamında bütçeye eklenerek günlük harcırah olarak, seyahat edecek kişi için 10 Avro karşılığı Türk Lirası talep edilebilir, şehir içi ulaşım ve harcırah desteği bulunmamaktadır), Konaklama (oda ve kahvaltı), Kırtasiye giderleri,  Yazılı çeviri (rapor, broşür, video tercümesi gibi), Sözlü çeviri (simültane veya ardıl), İşaret dili çevirisi, Ekipman kiralama (ekipman satın alımı karşılanmamaktadır; ekipman kiralama için toplam kiralama bedeli ekipman satış fiyatının 1/3’ünü geçemez; araç kiralama destek kapsamında değildir), Web sitesi tasarımı, yazılım ve yönetimi (Web sitesi tasarımı kalemi sadece söz konusu insan hakları izleme çalışmasının savunuculuk ayağının hayata geçmesi için asli bir   ihtiyaçsa karşılanır. Örneğin, sivil toplum örgütünün genel kurumsal web sitesi bu kapsamda değildir.), Yazılım satın alma ve üyelik harcamaları (veri tabanı, depolama, tasarım, vb.), Sosyal medya araçlarının tasarımı ve yönetimi, Alan adı ve hosting, Tanınırlık, bilgi ve tanıtım materyallerinin tasarımı, redaksiyonu, basımı ve yaygınlaştırılması.

Yıllık Hibe Programı

    Yeni başvurular için başvuru dönemi: 1 Temmuz – 30 Eylül’dür. Bu süre dışında yapılan başvurular o takvim yılı için dikkate alınmayacaktır.

Nasıl Başvurulur

https://www.guptafamilyfoundation.org/grant-application/grant-application-form/ dan başvuru yapabilirsiniz.

         Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir